• Wpisów: 776
  • Średnio co: 1 dzień
  • Ostatni wpis: 80 dni temu, 14:20
  • Licznik odwiedzin: 209 472 / 1385 dni
 
nutellowaa
 
y89lkua78c5gzijsn0ul.jpg

Nowy Spider-Man swój debiut miał w ostatniej części Kapitana Ameryki: Civil War. Mogliśmy ujrzeć jego, dość mały, popis w pierwszym filmie. Od tamtej pory każdy fan Marvela zaczął wyczekiwać nowego filmu o człowieku pająku z niecierpliwością. Światowa premiera miała miejsce 7 lipca, a u nas w Polsce 14. Więc co sądzę o nowym Spider-Manie? Zapraszam do czytania!

Bez tytułu.png


Nowym Człowiekiem Pająkiem został dość młody aktor, który nazywa się Tom Holland. Jak na swój wiek (21 l.) swoją rolę odegrał świetnie. Ale może zacznijmy od początku!
Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, w którym Peter wraca do swojego domu po stoczeniu, u boku Irona Mana (granego przez Roberta Downeya Jr.) walki z Kapitanem Ameryką podczas wspomnianej wyżej Wojny Bohaterów. Tony obiecuje dać mu znać, kiedy pojawi się jakaś następna misja, po czym zostawia go z kostiumem. Jak można się domyślać — jakikolwiek sygnał od Starka nie przychodzi zbyt szybko. W między czasie w mieście pojawia nowy gang posługujący się bronią niepochodzącą z naszej planety. Na jej czele stoi Adrian Toomes.
710299.1.jpg

Podziękujmy reżyserowi, Jon Watts, za to, że postanowił odejść od przestarzałego już motywu z ugryzieniem przez pająka, poznawaniem nowych mocy. Dzięki temu zabiegowi, cała akcja jest przyśpieszona. Od samego początku poznajemy możliwości bohatera, który stoi na straży porządku w mieście: walczy ze złodziejami rowerów, samochodów czy wymierza sprawiedliwość drobnym złodziejaszkom. Poza tym Parker jest zupełnie normalnym nastolatkiem. Jak każdy, przygotowuje się do olimpiady oraz do potańcówki. Jest jak każdy z nas, tylko został obdarzony niezwykłymi umiejętnościami.
710297_1.3.jpg

Wróćmy do sprawy, dotyczącej gry aktorskiej samego Hollanda. Jak już wspominałam, jak na swój młody wiek wypadł rewelacyjnie. Można by rzecz, że jest on  połączeniem Maguire'a oraz Garfielda, czyli byłych aktorów odgrywających rolę pajączka. Tom ma typowo Parkerkowe poczucie humoru, co sprawia, że idealnie pasuje do tej roli. Jego charakter jest znacznie zbliżony do tego, jaki znamy z komiksów. Bohater nadużywa sarkastycznych w kierunku do swoich przeciwników, co moim zdaniem jest dość fajne.
Zastanawiając się dłużej, dobrym pomysłem było zrezygnowanie z ciągłego poczucia winy, jakie towarzyszyło w poprzednich Spider-Manach. Peter ma piętnaście lat, więc jak widać, nie ma tych rozterek. Chłopak po prostu bawi się swoimi mocami i się z nich cieszy. Jak wiadomo do tanga trzeba dwojga, czyli nasz Człowiek Pająk ma swojego najlepszego przyjaciela — Neda. Nie mnie się wypowiadać czy jego postać jest jakoś koniecznie potrzebna w filmie. Według mnie niczemu nie przeszkadza i w niektórych sytuacjach potrafi rozładować napięcie. ( — czemu nie jesteś na balu? — oglądałem... porno)
thumbnail_25242.jpg

Czarny charakter ma w końcu jakiś konkretny powód. Tym razem nie ma jakiejś zemsty na cały świat oraz nie chce nim zawładnąć. Swoje złe czyny robi dla zarobku pieniędzy i dla swojej rodziny przy czym nie cieszy się z robieniu krzywdy cywilom, a nawet tego unika.
spider-man-homecoming-slice1.jpg

Podsumowując: jest to coś, czego nigdy wcześniej nie dostaliśmy. Zupełnie nowy Spider-Man, można rzecz, że stworzony od początku. Według krytyków jest to najlepszy film o Człowieku Pająku, z czym bez dwóch zdań się zgadzam.

DEW3or0XYAAbsHa.jpg

(son and dad)
a i nie shippuje tomdaya wrr

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego